אודותינו

תוכנית הרמב״ם היומי

תכנית לימוד “הרמב”ם היומי” נועדה לאפשר לכלל הציבור להקיף וללמוד את כל התורה כולה. הרמב”ם ביצירתו, הוא היחיד שהקיף את כלל הנושאים ההלכתיים שנמצאים בתורה שבעל פה.

מסלול הלימוד ברמב”ם היומי – כפי שנוסד על ידי הרבי מחב”ד – מצמיד לימוד של פרק אחד ליום ונמתח על פני שנתיים ועשרה חודשים (סה”כ 1,000 פרקים).

עם התקדמות מחזור הלימוד, מקבלים מנויי “הרמב”ם היומי” לביתם את ספרי הלימוד במהדורה מיוחדת ומבוארת בידי הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. 

במהדורה זו, הרב שטיינזלץ, כדרכו, מפשט בתמציתיות מילים קשות ומונחים הלכתיים סבוכים עליהם מתבסס הרמב”ם. בנוסף, יש התייחסות מפורטת לדברי הרמב”ם שנפסקו להלכה ולדעות החולקות עליו והכול בשפה קולחת שהופכת את הלימוד לחווייתי ושווה לכל נפש.  

עלות התוכנית הינה מסובסדת ועומדת על 22 ₪ בחודש בלבד.

וואטספ יומי עם תמצית הפרק הנלמד.

הצטרפו עכשיו לקבוצה שקטה בווצאפ ותקבלו מידי יום תקציר הפרק 

 להצטרפות לחצו כאן

אפליקציה חדשה ללימוד הרמב”ם היומי.

באפליקציה קיימות מספר אפשרויות לימוד בן חצי דקה לחצי שעה:

לימוד עם פירוש של הרב שטיינזלץ, שיעור שמע של הרב סבתו, סרטון לימוד הפרק היומי, תקציר הפרק הנלמד ועוד.

האפליקציה המתקדמת מאפשרת ללומד לעקוב אחרי הפרקים שהוחמצו ומציעה השלמה של החומר באמצעות תקציר הפרקים.

ללמוד בכל מקום ובכל וזמן שתבחר.

בנוסף, ארגון “הרמב”ם היומי” הקים ומפעיל מיזמים נוספים, ביניהם:

  • מגזין לנשמה – מגזין נשים ללימוד תרי”ג המצוות לפי סדר הרמב”ם. המגזין כולל לימוד של סדרת מצוות ומגוון של טורים, כתבות ומדורים של מיטב הכותבים סביב המצוות הנלמדות.
  • רמב”ם יומי בחמ”ד – מיזם ארצי של לימוד הרמב”ם היומי בתוך בתי הספר היסודיים והעל יסודיים. בפרויקט זה, השיק הארגון סדרת ספרים ייחודית לתלמיד שמאפשרת ומעודדת לימוד יומי בין כותלי בית הספר.

  • מסע מצוה – חוברת לימוד יומית המופקת אחת לחודשיים עבור תלמידות החמ”ד הלומדות את תרי”ג המצוות על סדר הרמב”ם. בנוסף לדברי הרמב”ם, מופיעים בחוברת מאמרים על חינוך, אמונה, הלכה ועוד. 

  • קהילות– מתוך הצימאון לתורה בקהילות והלימוד המקיף של הרמב”ם פתחנו את הרמבם היומי גם לקהילות, המביא את הלומדים להכיר את שיטתו המרכזית של הרמב”ם בהלכה היהודית, ומתוך כך להקיף את כל התורה כולה.

הצוות